Kurs na języki obce

Niech Twoja biblioteka odkryje przed użytkownikami nowy wymiar nauki!

Szanowni Państwo,

Jest nam niezwykle miło zaprosić Państwa do projektu „Kurs na języki obce”, jaki firma Funmedia realizuje we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Tym razem udostępniamy Państwu oraz Państwa czytelnikom bezpłatnie zasoby do nauki aż pięciu języków obcych (angielski, angielski biznesowy, niemiecki, hiszpański, francuski, włoski) w najnowszej platformie online zawierającej ponad 1000 multimedialnych lekcji - LERNI.

Firma Funmedia zbierając swoje siedmioletnie doświadczenia w zakresie tworzenia interaktywnych materiałów edukacyjnych w Polsce i za granicą, stworzyła platformę opartą o najnowsze technologie i powołała do życia nową spółkę (Lerni Sp. z o.o.).

Kursy LERNI są dostępne na multimedialnej platformie www.lerni.us. Składają się z filmów, dialogów, fotolekcji, kącików gramatycznych, modułów nauki słówek czy sprawdzających poprawność wymowy. Metoda nauczania opiera się na naturalnych procesach poznawczych. Wykorzystuje tak zwaną immersję językową - czyli całkowite zanurzenie w języku - dzięki któremu w szybkim tempie można opanować wybrany język, a efekty widoczne są już po kilku sesjach nauki.

Dodatkowym atutem platformy jest świetnie przygotowany panel administracyjny, pozwalający m.in. na tworzenie grup użytkowników, ich zapraszanie do udziału w kursie, zadawanie zadań, tworzenie własnych list słówek i kontrolę postępów poszczególnych osób.

Każda biblioteka publiczna w Polsce może otrzymać bezpłatny dostęp do platdformy Lerni na wszystkich komputerach od dnia podpisania umowy do 31 października 2017 roku. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na tej stronie - znajdą tu Państwo między innymi nowe umowy (o współpracy oraz licencyjną).

Nasz Partner Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI) pomaga mieszkańcom małych miejscowości korzystać z możliwości nowych technologii. W efekcie mają oni dostęp do praktycznej wiedzy. Uczą się rozwiązywać konkretne problemy swoich społeczności i realizować ich aspiracje. Twórczo poszukują nowych pomysłów i wspólnie je realizują. Fundacja dociera do swoich odbiorców poprzez biblioteki i organizacje pozarządowe. Jej pierwszym zadaniem była realizacja ogólnopolskiego Programu Rozwoju Bibliotek – wspólnego przedsięwzięcia Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Fundacji Billa i Melindy Gatesów w ramach międzynarodowej inicjatywy „Global Libraries”. Dzięki programowi tysiące bibliotek publicznych na wsi i w małych miastach pełni obecnie rolę lokalnych centrów aktywności, gdzie mieszkańcy spędzają czas, rozwijają zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. FRSI prowadzi także inne projekty wspierające rozwój lokalny z wykorzystaniem nowych technologii, m.in. Nowe Technologie Lokalnie, Link do przyszłości, O finansach… w bibliotece. Więcej informacji: http://frsi.org.pl.Wprowadzenie

Już od teraz można zgłaszać się do pierwszej edycji ogólnopolskiego projektu „Kurs na języki obce”. W projekcie „Kurs na języki obce” mogą wziąć udział wszystkie biblioteki publiczne z całej Polski - niezależnie od wielkości miejscowości. Każda z nich otrzyma na rok bezpłatny dostęp do e-learningowych kursów języków obcych Lerni na dowolnej liczbie komputerów lub urządzeń moblilnych - tabletów czy smartfonów.Dostęp do platformy gwarantuje możliwość skorzystania z 60% zasobów umieszczonych na platformie, między innymi z nauki słownictwa, gramatyki językowej oraz multimedialnych ćwiczeń typu Fotolekcja.

Platforma Lerni jest przeznaczona dla dorosłych i dla dzieci od 10-12 lat. Uczy poprzez zanurzanie w języku - składa się z kilkuset filmów, słownictwa, fotolekcji i interaktywnych ćwiczeń. Sprawia, że czytelnicy - kursanci mówią i myślą w języku obcym, dzięki czemu postępy w nauce są znacznie szybsze niż w tradycyjnych metodach nauczania.


Użytkownik biblioteki może dopasować kurs Lerni do swoich indywidualnych potrzeb. Uczyć się w wybranym miejscu o dowolnej porze, słuchać, mówić, czytać – zanurzając się w języku i ucząc się szybciej! Pomocna możliwość śledzenia statystyk pozwala na kontrolę postępów. Można wzbogacać swoje słownictwo o najpotrzebniejsze słowa i zwroty. Po ukończeniu poszczególnych częsci kursu istnieje możliwość wdrukowania wewnętrznego certyfikatu potwierdzającego kompetencje językowe.


Nasze doświadczenia:
Niemal 2800 komputerów, na których dostępny był kurs, i które służyły czytelnikom do nauki, ponad 630 000 tysięcy uczniów, którzy do tej pory skorzystali z kursu i uczą się wspólnie z Funmedia.
Aż 98% pracowników bibliotek pozytywnie oceniło kurs funenglish.pl. Do jego największych plusów zaliczono: atrakcyjną formę, ciekawą grafikę i bezpłatność. 85% bibliotekarek i bibliotekarzy uważało, że nauka angielskiego powinna być stałym elementem oferty biblioteki. Kurs był udostępniany na niemal 2 800 komputerach, a w ciągu roku uczyło się za jego pomocą angielskiego blisko 10 tysięcy dzieci.
Kurs na języki obce
Na czym polega kurs?

Platforma Lerni została stworzona dzięki połączeniu najnowszych technologii z tradycyjnym nauczaniem. Składa się z zadań, setek filmów, fotolekcji i ćwiczeń opracowanych przez ekspertów. W Lerni nauka odbywa się bezpośrednio od native speakerów! Platforma online Lerni obejmuje naukę 5 języków: angielskiego, niemieckiego, włoskiego, francuskiego, hiszpańskiego i angielskiego w biznesie. Kursy znajdują się na różnych poziomach zaawansowania.


Platforma online do nauki języków obcych wykorzystuje metodę "Immersion", polegającą na zanurzeniu w języku obcym. Jest to szczególnie istotne, ponieważ w Polsce stała komunikacja w języku obcym jest w zasadzie niemożliwa. Platforma Lerni tworzy takie sytuacje komunikacyjne. Sprawia, że uczniowie mówią i myślą w języku obcym, dzięki czemu postępy w nauce są znacznie szybsze niż w tradycyjnych metodach nauczania.

Kto i jak może skorzystać z platformy Lerni?
Każda osoba, która przyjdzie do biblioteki, będzie mogła samodzielnie skorzystać z platformy Lerni do nauki języków obcych.
Jeżeli chcą Państwo w swoich bibliotekach połączyć naukę z wykorzystaniem komputerów lub tabletów,wystarczy zachęcić czytelników do korzystania z kursów Lerni!
Kurs Lerni to efektywna nauka.

Dołącz do ponad 630 000 zadowolonych użytkowników Poznaj języki obce z Lerni i otwórz sobie okno na świat. Podróżuj w najbardziej odległe miejsca, zwiedzaj najpiękniejsze zakątki świata, pracuj w międzynarodowych firmach. Dopasuj kurs do indywidualnych potrzeb czytelnika. Ucz się w wybranym miejscu o dowolnej porze. Słuchaj, mów, czytaj – zanurz się w języku i ucz się szybciej! Śledź statystyki i kontroluj postępy. Wzbogać swoje słownictwo o najpotrzebniejsze słowa i zwroty. Zdobądź certyfikat potwierdzający Twoje kompetencje językowe.

Wiedza i doświadczenie
Najlepszy zespół w Polsce tworzący platformy e-learningowe akredytowane przez MEN. Jako jedyna firma otrzymaliśmy z rąk Ministra Edukacji Narodowej już dwie nagrody European Language Label - europejski znak innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych. Aplikacja Lerni została wyróżniona w konkursie"Appaward 2014" jako najlepsza aplikacja edukacyjna roku.
Dzięki udziałowi w projekcie biblioteki:
odpowiadają na ważną potrzebę społeczną, zapewniając bezpłatny dostęp do nauki języków obcych, poszerzają swoją ofertę o naukę języków obcych w atrakcyjnej formie, zapewniają czytelnikom pożyteczny sposób spędzania wolnego czasu, są postrzegane jako miejsca dynamiczne i nowoczesne, stają się ważnym partnerem dla gminnych instytucji - samorządu czy szkoły.
Jak może wyglądać korzystanie z platformy Lerni w bibliotece?
Biblioteka nie musi organizować żadnych specjalnych zajęć, a bibliotekarka znać języków obcych, aby wziąć udział w projekcie! Rola bibliotekarki i bibliotekarza będzie polegać przede wszystkim na "kierowaniu ruchem". Z platformy online do nauki języków obcych można korzystać zarówno w bibliotece jak i w domu. Każdy będzie miał swoje konto, i swój dostęp do platformy Lerni. Każda biblioteka ma możliwość rozbudowania swoich działań – np. jeżeli posiada więcej komputerów, będzie mogła zorganizować kurs lub dodatkowe zajęcia w większych grupach. Co najmniej jeden komputer lub inne urządzenie mobilne i umowa z Lerni!
Jak przystąpić do projektu?
1. Posiadać przynajmniej jedno urządzenie (komputer, tablet lub smartfon) z dostępem do Internetu - (przydatne, jednak nie niezdbędne, są również kamerka internetowa i słuchawki). Ważne, aby biblioteka sprawdziła, czy ma zainstalowaną na komputerze odpowiednią wersję przeglądarki internetowej. Jeżeli platforma Lerni się uruchomi, wówczas przeglądarka jest wystarczająca. Jeżeli nie – na stronie pojawi się komunikat informujący o tym, co zrobić, aby zainstalować nowszą wersję przeglądarki;
2.  Podpisać dwie umowy z firmą Funmedia Sp. z o.o. - umowę o współpracy i umowę licencyjną. Należy je pobrać ze strony (sekcja: WAŻNE DOKUMENTY), zapisać na komputerze i uzupełnić pola zaznaczone na żółto. Następnie należy wydrukować po dwa egzemplarze obu umów, podpisać każdy z nich i wysłać pocztą na adres: Funmedia sp. z o.o,ul. Kiełczowska 70, 51-354 Wrocław Następnie podpisane egzemplarze zostaną odesłane przez Lerni do biblioteki.
Ważne dokumenty
Poniżej niezbędna lista plików do pobrania (aby zapisać dokumenty należy kliknąć w poszczególny tekst) Wystarczy pobrać, wypełnić, wydrukować i wysłać po 2 egzemplarze każdej z umów na adres:
Funmedia sp. z o.o,
ul. Kiełczowska 70,
51-354 Wrocław
Firma Lerni posiada ogromne doświadczenie w tworzeniu multimedialnych materiałów dydaktycznych wspierających proces nauczania. Multimedia zawarte w internetowym kursie języka angielskiego Lerni.us są są przykładem jakościowych możliwości firmy.
Oferta komercyjna dla bibliotek
Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą na stronie firmy, a w przypadku pytań do kontaktu z naszą firmą (tel. 71 333 24 23).
Serdecznie dziękujemy za cztery lata wspólnego działania na rzecz upowszechniania nowoczesnych metod nauki. Mamy jednocześnie nadzieję, że prawdziwa przygoda bibliotek i ich użytkowników z e-learningiem dopiero się zaczyna!
Kontakt
W razie jakichkolwiek pytań, wątpliwości, sugestii lub opinii na temat Lerni, zachęcamy do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta.

Adres e-mail: info@lerni.us
Telefon kontaktowy: +48 71 333 24 23
Fax: +48 71 70 70 380
Dane firmy:
Lerni sp. z o.o..
ul. Żeromskiego 62/2,
50-312 Wrocław
NIP: 8992683620;
Regon: 021130835;
KRS: 0000343034,
kapitał zakł.100.000,00 zł